Відгук про турфірму Сант Валентин (Київ)

Тур по Європі

Автор:
Дата придбання послуги: 23 березня 2012
Написано: 13 квітня 2012
8.0
Турфірма: Сант Валентин (Київ)
Вид послуги: пакетный тур

Подорож Європою та Англією 23.03-07.04.2012

Київ-Ужгород-Братислава-Відень-Брюссель-Кале-Дувр-Лондон-Париж-Ліптівський Мікулаш-Ужгород-Київ.

Ці дорожні нотатки неповні, ніколи не будуть закінчені повністю, тому що я не збирався їх закінчувати. З усіма додатковими питаннями звертатись на пошту aaivanovsky@gmail.com

Для тих, хто не любить багато букафів: поїздка вдалася, враження найпозитивніші, рекомендуватиму. Прошу звернути особливу увагу, що якщо Вашим керівником буде Водянська Ольга Олександрівна, то Вам пощастило. Дуже грамотний та професійний екскурсовод.

Зауваження для батьків, які відправляють самих дітей. Наполегливо і зрозуміло поясніть, що вони відповідають за себе і своє здоров'я. Не варто їсти сім пачок жуйки, дві пачки ментоса, цукерки, щоб заїдати це мезимом. Ситуація є реальною, я не перебільшив. Свобода від батьків дається не на Макдональдс та RedBull.

Я зібрався в поїздку з дочкою і поставив собі кілька завдань: дати огляд Європи дитині, підготувати її для самостійних поїздок, відпочити-розважитися. Програма туру, як на мене, для цих завдань підходить. П'ять тисяч км автобусом по Європі, Англія, мова, екскурсії, Діснейленд в Парижі, аквапарк. Згодом виявилося, що до цього додалися чудові види Високих і Низьких Татр. Я люблю гори.

Підготовка. Відгуків в інтернеті про фірму Сант-Валентін я не знайшов. Був один негатив, але це не є показником. На сайті компанії є форум із відгуками, але це теж необ'єктивно. Дізнався тільки, що компанія була визнана найкращою компанією дитячого туризму в 2010. Принагідно почитав, що творять туркомпанії зі своїми клієнтами. Загалом, ентузіазму не побільшало. Гаразд, подумав, спробуємо.

Оцінку менеджерам під час підготовки до туру поставлю 4+ з 5. Вони інформували мене у повному обсязі, контактні, передзвонювали/писали на пошту за потреби. Є кілька шорсткостей пов'язаних із формальними питаннями. Відносини побудовані на довірі, тож договір із юридичної точки зору написаний не на користь туриста. Прохання щось змінити викликали гримасу невдоволення, скарги на копійчанні прибутки та ін. нісенітницю з боку директора. Але я запитав, чи готові вони вислухати мої скарги та отримав негативну відповідь. На цьому емоції скінчилися. Договір змінили. Я б, звичайно, переписав там ще пару пунктів, але добре, думаю, подивимося, що вийде з довіри.

Що мене ще хвилювало, то це те, що гроші потрібно заплатити заздалегідь. У разі хвороби або ще будь-яких форс-мажорних обставин, я втратив би як мінімум половину (при відмові за 10 днів до туру), а то й усю вартість. Але обійшлося, все гаразд. Як бути з цим моментом інакше, я не знаю. Залишається лише грати у рулетку, роблячи ставки з туроператором.

До Ужгорода дісталися поїздом №99 Київ-Ужгород. Не дуже свіжі вагони, задуха, загалом, як завжди. Доїхали. Сіли до автобуса марки Illiada 2005 року, водії – словаки. Із водіями нам теж пощастило: спокійні, впевнені, досвідчені. Як вони їздили Лондоном з лівим кермом – це потрібно бачити.

На кордоні люди працюють, мабуть, тому вони бояться, що якщо відпустять автобус менш ніж за півтори години, то їх роботи не буде видно. Перед нами був ще один автобус, тож кордон ми перетнули через три години. До Братислави добралися до восьмої години вечора. Готель City Hotel Bratislava (***).

У нас у турі було чотири зупинки у готелях:

City Hotel Bratislava

Примула (Тройсдорф, Німеччина)

Готель Ryad (Париж)

Sorea Jan Sverma (Ліптовський Мікулаш, Словаччина)

Перед поїздкою я переживав їхню якість. Готелі виявилися, звичайно, не дорогими, але чисто, гаряча вода та інтернет є, опалення працювало, сніданком годували. Загалом нормально.

Наступного дня вирушили до столиці Австрії – Відня. Описувати подробиці цієї та інших екскурсій не буду, самі подивіться. Скажу тільки, що Вам сподобається екскурсія чи ні, в основному, залежить від екскурсовода. У Відні, Лондоні та Парижі екскурсію проводили додаткові гіди. Лондонський гід Михайло – дуже колоритна людина. Він сам собою визначна пам'ятка. Його екскурсії мені сподобалися найбільше. Дуже складно утримувати увагу групи дітей. Йому це вдавалося, тому що розповідає дуже цікаво. А ось екскурсії Віднем і Парижем (особливо) не сподобалися.

На Британські острови ми перебралися на поромі. Судно вразило своїми розмірами, потужністю та налагодженістю процедур навантаження-розвантаження автотранспорту. Захотілося до морського круїзу. Дорога від Кале до Дувру зайняла півтори години.

До лондонських родин прибули пізно – після 22:00. Дітей розібрали та розвезли додому.

До чого Ви повинні бути готові у Лондонській сім'ї. Кімната маленька, щонайменше вільного місця. Англійський сніданок – тости, вівсяні, кукурудзяні пластівці, молоко, чай. У кімнатах холодно, піжама виявилася не зайвою. Англійці топлять три години вранці та три години увечері. Другого дня я попросив господарку залишити опалення довше, стало тепліше. У умивальнику крани для гарячої та холодної води окремі без змішувача, але душ нормальний. Мило з посуду не змивають. Корисно почитати перед поїздкою книгу Всеволод Овчинников «Коріння дуба. Враження та роздуми про Англію та англійців». Тоді культурний шок буде не такий гострий.

З ранку в дітей віком були уроки англійської. Групу розбили на дві частини по 20 людей. Заняття проходили у будівлі спортивного клубу. Уроки, зважаючи на все, «кульові». Але я нічого особливого й не очікував: лише три дні по чотири години та велика група. Після закінчення дітям вручили сертифікати про успіхи. Сподіваюся, це їх стимулює краще вивчати мову.

Екскурсійна програма включала не лише пізнавальну частину, а й розваги. Дуже сподобався музей воскових постатей Мадам Тюссо із прикольною кімнатою жаху (проходили двічі). Подивилися 4Д фільм. На нас дмухали повітрям, бризкали водою, шльопали по ногах, а в спину тицялися якісь штуки. Сподобалось.

Ну і звичайно ж цвях програми – Діснейленд у Парижі. Можна багато писати, але словами це не передаси. Я був із дружиною там 15 років тому. Це була наша весільна подорож. Навіть тоді одного дня було мало, а з того часу парк розрісся, додалися Дісней студіо та Дісней вілладж. Люди приїжджають на тиждень, щоб випробувати усі розваги. Варто прислухатися до попереджень щодо деяких атракціонів. Якщо у дитини проблеми зі здоров'ям (серце, хребет тощо), краще не кататися на екстремальних гірках і попередити дорослих, що супроводжують, про такі обмеження.

Повернення в Україну, як завжди, неприємно протверезило. Вокзал Ужгорода сповнений брудних циганів, убитий швидкий (4 години зупинок у розкладі) поїзд Ужгород-Харків. Вночі провідник спав, не топив. Годині до 4 ночі у вагоні був серйозний дубар. В результаті моя дитина простигла - тиждень відсидки будинку. Потяг запізнився на 40 хвилин. Привіт Укрзалізниці. Батьківщину я люблю не завдяки, а всупереч.

Загалом поїздка вдалася. Ми отримали масу вражень та позитивних емоцій. Для дітей це були два тижні знань інших культур, країн та розваг. Вони спілкувалися, потоваришували, стали більш самостійними та відповідальними. Закликаю всіх повторити наш маршрут, зробити багато фото на заздрість друзям, колегам та написати свій коментар.