Отзывы пишут не писатели, а туристы. Попробуйте, это вдохновляет!
Добавьте отзыв сейчас Напомните мне письмом ×

Моравське намисто. P.S.

07 августа 2020 Время поездки: с 22 июля 2019 по 22 июля 2019
Репутация: +5066½
Добавить в друзья
Написать письмо

Цей відгук мав називатися «Чехія без Праги», але Прага таки трапилася на нашому путі.

Дорога додому. Але дорога нестандартна, спочатку ми поїдемо ще далі від дому – в Прагу.

Прага – моє улюблене місто. Скільки би днів я не була в Празі, все одно не вистачає. В цій подорожі Прага була слабою ланкою, тому що, як на мене Прага мала затьмарити все інше. Цього разу після тихих маленьких містечок Прага з натовпами людей не вразила. Хоча зараз, через рік, можу сказати, що звичайно з величезною радістю я б зараз опинилася в багатолюдній Празі.

День у Празі для мене був легким, нічого не потрібно планувати, маршрут був експромтом по знаковим місцям, тому що людина, з якою подорожували, була в Празі в перший раз. Ми пройшли від центрального вокзалу до Порохової вежі...

...потім на Староместську площу, подивилися Орлой. Пробіжка вузькими вуличками на Карлов міст. Потім йдемо на Малостранську площу.

Вальндштейнський сад:

Потім трамваєм до Погоржелец та до Страговського монастиря. Обід.


Пустими вуличками до Лорети:

Потім Празький Град:

Cпустилися до метро Малостранська. Прогулянкак до Влтави:

І все… Час вийшов, пора на метро повертатися на вокзал.

Чехія, до побачення!

P.S. В підсумку я задоволена маршрутом.

Подорожувати Чехією громадським транспортом легко, можна доїхати майже всюди (за дуже рідкими виключеннями). Основна концепція маршруту – 2 базові міста та з них радіальні поїздки. Час в дорозі не більше години (якщо прямий маршрут), не більше двох годин (якщо з пересадкою і оглядом ще одного місця).

План був більш складний, але життя та трошки ліні внесли корективи.

Для таких поїздок понеділок – важкий день, тому що майже всюди вихідні. У нас було два понеділка, один у Празі (що не проблема). За першим варіантом плану в понеділок були Боузов та зоопарк, але сайт замку підказав, що саме в наш понеділок він не працює. Другий варіант – Літомишль та Ceska Trebova, два чудових містечка, не зовсім Моравія, але чудово вписувалося в загальну концепцію – їхати годину-півтори. Але вже в неділю ввечері, напередодні вирішили залишитися в Оломоуці і зробити лінивий день – пізній підйом, пізній сніданок, неквапливі прогулянки містом, шопінг.

Не відвідали ми й два містечка Микулов та Бржеслав, та і тема винного туру залишилася нерозкритою зовсім.

Полінилися вдруге й не доїхали до Тршебичу.

Моравія – цікавий та різноплановий регіон, можна скласти маршрут на любі уподобання.

Оломоуц та Брно – чудовий варіант для подорожі.

Дякую всім, хто читав! Всім нових подорожей та яскравих вражень!

Моравське намисто, або З першого разу у неї не вийшло...>>>

Моравське намисто. Оломоуц >>>

Моравське намисто. Боузов. Зоопарк Оломоуцу >>>

Моравське намисто. Штернберк. Cechy pod Kosirem >>>

Моравське намисто. Кромержиж >>>

Моравське намисто. Брно >>>

Моравське намисто. Лисіце >>>

Моравське намисто. Пернштейн >>>

Моравське намисто. Ледніце >>>

Моравське намисто. Валтіце >>>

Моравське намисто. Вранов над Диєй >>>

Моравське намисто. Зноймо >>>

Моравське намисто. Яроміржіце-над-Рокитною >>>

Переведено автоматически с украинского языка. Посмотреть оригинал
Чтобы добавить или удалить фотографии в рассказе, перейдите в альбом этого рассказа
Комментарии (12) оставить комментарий
Показать другие комментарии …
аватар dusik1981
dusik1981

Polina_Sumy Не за что благодарить, сели и уехали.
Вообще никогда не понимал "местных аборегенов" в большинстве случаев им "берег турецкий" подавай, а то что под боком им совсем не интересно и никто ничего не знает. Как по мне и в Сумах много интересного найти возможно, как пример пройти по пути Терещинка начиная с Нижней Сыроватки пройти всю Троицкую захватить часть Металлургов и Халтурина с Петропавловской ну и закончить руинами сахарного завода. Или пройтись по пути Варвары Ханенко начиная Глуховом и заканчивая как минимум музеем Ханенко.
Но такие путешествия "для тех у кого денег нет за границу", для тех кому хочется изюминок, а не "посмотрите налево, посмотрите направо" и не "фоточки у ФБ с ругательствами".

Чт, 21 окт 2021, 08:59
аватар Polina_Sumy
Polina_Sumy

О связи Александра Олеся и Белополья я знала, а от Казимир Малевич у Белополья оказался для меня полным открытием. dusik1981, спасибо! Еще раз убедись, что локальная история - это еще та белая пятна на общей исторической карте страны.

Чт, 21 окт 2021, 10:59
аватар dusik1981
dusik1981

Polina_Sumy Не за что благодарить, сели и уехали.
Вообще никогда не понимал "местных аборегенов" в большинстве случаев им "берег турецкий" подавай, а те что под боком им совсем не интересно и никто ничего не знает. Как по мне и в Сумах много интересного найти возможно, как пример пройти по пути Терещинка начиная с Нижней Сыроватки пройти всю Троицкую захвату часть Металлургов и Халтурина с Петропавловской ну и закончить руинами сахарного завода. Или пройтись по пути Варвары Ханенко начиная Глуховом и заканчивая как минимум музеем Ханенко.
Но такие путешествия "для тех у кого денег нет на границу", для тех кому хочется изюминок, а не "посмотрите налево, посмотрите направо" и не "фоточки у ФБ с ругательствами".

Чт, 21 окт 2021, 11:59
аватар dusik1981
dusik1981

Да и для тех кто не понял причем Терещенко в Сумы, так тоже все просто семья Терещенко была так сказать конкурентом Харитоненко в регионе, и можно рассмотреть Харетоненко через призму Терещенко. Ибо и нынешний завод, так называемый "завод Фрунзе" был построен как ремонтные мастерские сахарного завода, почему именно "дом Фауста" появился именно на Троицкой а не на Халтурине ну и так далее. Все ответы можно найти сделав экскурс по тем городам, ну и немного почитать.

Чт, 21 окт 2021, 15:34
аватар dusik1981
dusik1981

Да и для тех кто не понял причем Терещенко в Сумы, так тоже все просто родина Терещенко была так сказать конкурентом Харитоненко в регионе, и можно рассмотреть Харетоненков через призму Терещенко. Ибо и нынешний завод, так называемый "завод Фрунзе" был построен как ремонтные мастерские сахарного завода, почему именно "дом Фауста" появился именно на Троицком, а не на Халтурине ну и так далее. Все ответы можно найти сделав экскурс по тем городам, ну и немного почитать.

Чт, 21 окт 2021, 18:34
аватар