Цього року вперше відпочивав в Чорногорії.
Після довгого вивчення зупинився на Чорногорії. Не хотів складати компанію нашим масовим туристам в Болгарії та Греції, Хорватія відлякувала як ціною так і додатковими турботами з візою. Крим при підборі людського готелю коштував так як і Чорногорія тому обрав останню.
Туристичну компанію через яку їхати обрав Міст-Тур - вони туроператор і мають своїх адекватних представників в Чорногорії. Суперові хлопці, але про них згодом.
Скажу так, що після не зовсім вдалих мандрів Міст-Туром по Словаччині в Чорногорії вони виправилися і є молодці.
Оскільки їхати автобусом і страшнувато по гористій місцевості і довго вибрав авіапереліт.
Компанія Хорс, чартер туроператора - літак md80 - життя бачив, але досить чистенький. Не без пригод в аеропорту через жахливу кваліфікацію працівників аеропорту ми все таки піднялися в небо і через півтора годинки після прийому охоложуючих на теплих напоїв ми зайшли на посадку в один з найскладніших та мабуть найменших аеропортів світу - м.Тіват в Чорногорії.
Тіват вітав нас маленьким аеропортом на березі Которської затоки, злітна смуга якого "впадає" в адріатичне море Которської затоки. Тож якщо літак вчасно не зупиниться, то ви відпазу зануритеся в адріатичне море. :) Але такого ще ніколи не було, тому налаштуйтеся на позитив. Оскільки аеропорт дуже мініатюрний то від літака пішком прямуємо в аеропорт, проходимо паспортний контроль де чомусь не дуже привітні митники поставили мені штампик мало не в середині паспорту, пропустивши кілька вільних сторінок (мабуть так намікали, що мало подорожую і то вже б треба було б заповнити:).
Отримуємо багаж (він таки приїхав в ту країну що і я, а то по різному буває) і прямуємо зеленим коридором на вихід.
На вулиці нас вже чекають представники Міст-Туру з табличками (тут їх представництво є туристичною компанією Мон-Тур) і розсаджують нас в комфортні автобуси де вже включені кондиціонери, в автобусі дуже комфортно.
І ми в супроводі представника Андрія (хвала і поклін йому за роботу) вирушаємо на нашу віллу в Рафаїловичі.
Через півгодини їзди, протягом якої Андрій розказав нам необхідну інформацію про Чорногорію і курортні містечка ми вїзжаємо в найбільше курортне містечко Чорногорії - Будву. Тут висаджуємо частину туристів на їх віллах, далі містечко Бечічі і ось наші Рафаїловичі.
Це містечко я вибрав з тої причини, що хотів тихого та спокійного відпочинку, при цьому не хотів далеко від цивілізації. За співвідношенням ціна якість спокій комфорт вважаю Рафаїловичі найвдалішим вибором так як ви будете знаходитися в центрі набережної і по середніх цінах.
На зупинці нас зустрічає власниця Вілли Mango Христина (до речі Українка, що вже приємно) і по крутому спуску веде до вілли (50м.)Ми поселилися на останньому четвертому поверсі з великою терасою на якій є столик та чотири крісла і звичайно вигляд на море до якого всього 50м.
В номері є все необхідне, кухонний блок зі всім посудом та причандалям. По розповідям таке повне забезпечення було лише на нашій віллі. Мабуть власниця Українка таки знає наш менталітет.
В номері кондиціонер, телевізор з кабельним телебаченням (на жаль лише два російські канали і жодного українського), чайник, праска, фен ну і все що треба.
Рушники та постіль змінюють десь раз в три дні.Номер прибирають щодня.
Ми відразу проплатили сніданки та вечері. Харчування відбувається в сусідньому готелі Обала до якого пішком 100м.
Сніданок шведський стіл, вечеря насичина - зупка, салат, основна страва, десерт.
Як на мене, то наперед замовляти харчування не вартує - матимете шанс кожен раз обирати різні ресторанчики яких тут дуже багато. Майже у всіх є така опція як комплексний сніданок, обід, вечеря, які коштують в середньому 5-6 євро. Якщо замовляти страви окремо то на двох як правило вийде 15-30 євро в залежності що їсти.
Їда смачна і навіть трохи нагадує українську.
єдине що не дуже добре - це салати. Тут під цим розуміють нарізку овочів -салату помідорів огірків і капусти окремо в тарілку. А ви вже самі додаєте собі туди солі олії і т.п. Тому будьте обережними з салатами, які інколи нагадують їжу для кролика а не наш салат.
Море було в більшість днів трохи холодне і це притому що температура була десь 38-44с. На пляжі в Рафаїловичах таки трохи брудно, тому ми ходили на сусідній пляж в Каменево. Півтора кілометри пішком зате кристалічно чиста вода в якій я постійно намагався впіймати морські рибки.
Пляжі безкоштовні але лежаки і парасольки платні - 5-10 євро на день. Тому рекомендую купити лежаки і парасольку (8-20 євро) і відпочивати на вільній від лежаків частині - в Каменево її достатньо, в Рафаїловичах буває тісновато, а в Будві місця бракує.
Екскурсії. Чорногорія це країна яку варто побачити і об'їздити.
Ми використали більшість екскурсій. Екскурсії для туристів веде Олександр - просто суперовий і мабуть єдиний україномовний гід в Чорногорії. Під час його екскурсій ви поринете в чарівний світ Чорногорії, знатимете всі особливості всіх місцевостей, зможете отримати відповіді на всі питання, отримаєте масу задоволення та емоцій. Маючи різний досвід скажу так - екскурсія з Олександром і іншим гідом це ну дуже різні екскурсії. Це професіонал своєї справи і просто людина яка вже вісім років живе та дихає Чорногорією. Навіть якщо приїхали самі чи з іншою компанією рекомендую на екскурсії їздити виключно з ним. - Отримаєте максимум позитиву. Вам точно скажуть куди варто їхати а куди ні. Чоловік не ставить за мету лише заробити кошти (інакше б не відмовив мене від двох екскурсій які були найдорожчі)а перш за все ставить за мету задоволення туристів від екскурсії.
Чорногорія - це дорого якщо після Болгарії і дешево, якщо після Хорватії. Але Чорногорія вартує того щоб поїхати сюди хоча б раз.
Якщо хочеться не лише моря, але й подорожей та емоцій - тоді це Чорногорія.