Щепанська площа з’явилась на мапі Кракова на початку ХІХ століття, коли були розібрані середньовічний костел святого Щепана, який дав назву площі, костел Святих Мацея і Матеуша, а також було ліквідовано кладовище при костелі. Спочатку площа отримала назву Народної Гвардії на честь першого огляду батальйону створеної у Кракові Народної Гвардії. 3 серпня 1811 року цей батальйон у повному озброєнні і обмундируванні був вишикуваний на цьому плацу. На кам’яниці Шоляйських на честь цієї події було встановлено меморіальну дошку з чорного мармуру.
Але ця назва не прижилась у жителів Кракова і площа залишилась Щепанською. У ХІХ столітті тут був один з найбільших базарів міста, у другій половині ХХ століття (до 2007 року) – паркінг, у 2010 році завершено модернізацію площі, розбиті клумби, встановлені лавки, а також фонтан, який викликав немало критики мешканців міста.
В першу чергу на площі привертає увагу Палац мистецтв. Побудований у 1898-1901 роках у стилі арт-нуово за проектом архітектора Фрацишека Мончинського і зразком знаменитого виставкового павільйону Сецесії у Відні. У оформленні палацу приймали участь видатні краківські майстри. Вражаючий фриз, який зображує плинність життя митця, був спроектований Яцеком Мальчевським. Антоній Мадейський, Костянтин Лашка і Теодор Ригер виконали погруддя видатних польських митців.
Фасад палацу прикрашений колонним портиком, увінчаним фігурою Аполлона у сонячному ореолі. З боку площі Щепанської встановлений бюст Яна Матейки роботи Антонія Мадейського; з боку Плантів – бюст Станіслава Виспяньського роботи Анни Рейнох. Стіни прикрашені пілястрами і вхідним портиком з двома колонами. Будинок є художньою галереєю. За ініціативою Товариства друзів мистецтв і представників Ротарі-клуба тут проводяться презентації польського сучасного мистецтва, а також виставки іноземних художників. Крім того, у палаці проводяться аукціони творів мистецтва.
На площу виходить бічний фасад Старого театру – найстарішого з діючих театрів Польщі.
Ще одна видатна будівля - будинок Сільськогосподарського товариства. Він був зведений у 1908-1909 роках за проектом архітекторів Славомира Одрживольського і Владислава Качмарського. Будівля складається з головного чотириповерхового будинку з мансардою і двох нижчих крил. Перший поверх з торговими і службовими приміщеннями виділений величними віконницями. Фасад розділяють кам'яні пілястри і встановлені на висоті вікон другого поверху статуї трьох чоловічих і чотирьох жіночних постатей, що є персоніфікаціями аграрних робіт. Автор – скульптор Ян Щепковський.